trening-personalny

Trening Personalny pod opieką wykwalifikowanego instruktora jest najbardziej efektywną formą ćwiczeń fizycznych. Są to indywidualne treningi pod okiem Trenera Personalnego w dowolnej liczbie dni w tygodniu, w zależności od kondycji, potrzeb oraz możliwości klienta.

Zadaniem treningu funkcjonalnego jest wpływanie na sprawność ogólną poprzez wykonywanie konkretnych ćwiczeń, podczas codziennych czynności. Jest to zaplanowany na podstawie oceny ciąg ćwiczeń o charakterze zarówno lokalnym, jak i globalnym, którego celem jest poprawa motoryczności ćwiczącego. Trening funkcjonalny realizowany jest na poziomie motoryczności podstawowej – fundamentalnych wzorców ruchowych opartych na mobilności, stabilności i koordynacji – jaką każdy z nas musi posiadać, dla bezpiecznego poruszania się.

W Centrum Młodości trening personalny lub funkcjonalny jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich to konsultacja i wywiad. Trener musi ustalić preferencje klubowicza, poznać jego oczekiwania, dowiedzieć się o trybie życia czy przebytych chorobach. Zawsze robiona jest analiza składu ciała, pokazująca aktualny stan ciała klubowicza, a więc ilość mięśni, tłuszczu czy wody. Drugi etap to indywidualne zajęcia z trenerem. Może być przeprowadzony na siłowni lub sali fitness. Może to także być nordinc walking, trening na rowerze, czy basenie lub inna aktywność preferowana przez klubowicza. Trening składa się z rozgrzewki, indywidualnie dobranego treningu oraz strechingu.

Dzięki Treningowi Personalnemu, każdy jest w stanie uzyskać swoje cele treningowe w szybki i bezpieczny sposób.